יוגה בערבה

למה חשובה יוגה לילדים?

החיבור בין האהבה שלי לילדים לבין האהבה שלי ליוגה הולידו את חוגי היוגה לילדים בחבצלת המדבר. תחום היוגה המותאמת לילדים מתרחב מאד בשנים האחרונות ויש יותר ויותר ביקוש מצד הורים, מורים, גננות ובתי ספר לשלב את תרגול היוגה בחייהם של הילדים.

כיום, מופעלות תכניות רבות של יוגה לילדים במערכת החינוך בארץ ומורים רגילים לומדים לשלב כלים מעולם היוגה בהוראה שלהם. כמו כן, שיעורי יוגה משולבים היום גם בחינוך המיוחד כאמצעי לעזור לילדים להתמודד עם קשייהם ולשפר את רמת החיוניות שלהם.

מחקרים מדעיים מוכיחים שילדים שנחשפים בגיל צעיר ליוגה יהיו ילדים בריאים יותר מבחינה פיזית ונפשית ובעלי מערכת חיסונית עמידה. המשפט – נפש בריאה בגוף בריא הוא לא קלישאה. אני מאמינה שבעולם הטכנולוגי בו אנו חיים חשוב כבר מהגיל הרך לזרוע זרעים של יוגה כאמצעי לפיתוח כישורים פיזיים ומנטאליים לקבלת כלים זמינים ונגישים להתמודדות במצבי חיים שונים.

בתרגול יוגה לילדים ישנה היכולת לתת מענה לצרכים רבים של הילדים מול ההתמודדויות הלא פשוטות של חיי היום יום: לחצים חברתיים, רגשיים ולימודיים, חוסר תנועה עקב בילוי שעות רבות מול הטלוויזיה והמחשב, קשיי קשב וריכוז בבית הספר וחיים בסביבה מרובת גירויים ולוחצת.

אני מאמינה שהמוטיבציה לתנועה וללמידה אצל הילדים צריכה לבוא ממקום של משחק ושמחה. בזכות התקשורת הטובה שיש לי עם ילדים והאהבה שלי ליוגה, בשילוב עם הניסיון הרב שצברתי כמורה וגננת אוכל להאיר את דרכם ולכוונם בדרך זו.

שינויים גדולים מתחילים בצעד קטן. שינוי פני החברה מתחיל בחינוך בכלל ובגיל הרך בפרט, הילדים של היום הם המבוגרים של המחר. לכן אני רואה בזאת סוג של שליחות וזכות גדולה מאוד.


מהי התרומה של היוגה לילדים:

יוגה ערבה

   • מחזקת ומגמישה את הגוף, משפרת יכולות מוטוריות: קואורדינציה, יציבה, שיווי משקל והתמצאות במרחב
   • תורמת לחיזוק הבטחון העצמי
   • מגבירה את יכולות הקשב והריכוז
   • מפתחת חשיבה חיובית, דמיון ויצירתיות
   • מעניקה שמחה ושלווה

שיעורי יוגה לילדים:

המפגשים מותאמים לשלבים ההתפתחותיים של הילדים ולטווח הריכוז שלהם ולכן בנויים בצורה משולבת של ריכוז והרפייה.

המפגשים חוויתיים ומשלבים תנועות  גוף, שירים, דיקלומים משחקים, אביזרים מוזיקה, וציור. תוך התייחסות לעונות וחגים ולתכנים שקרובים לעולמם של הילדים.

כמו כן השיעורים משלבים טכניקות הרפייה, חשיבה חיובית ודמיון מודרך מעגלי שיתוף והקשבה.

כל זאת, תוך כבוד הדדי אחד כלפי השני וכיבוד הקצב האישי של כל ילד, ללא השוואה וללא תחרות.


יוגה להורים וילדים:

מתי בפעם האחרונה בילית עם הילד שלך שעה של שקט?
שעה אותה הקדשת רק לו, שעה בה הענקת לו את מלוא תשומת הלב לה הוא כל כך זקוק?
יוגה להורים וילדים נועדה בדיוק לכך.
תנועה משותפת עם אדם אהוב מעודדת קשר רגשי, יחסי אמון והבנה.
בידי ההורה היכולת לסייע ולתמוך בתהליך הלמידה וההתפתחות של ילדו על ידי לקיחת חלק פעיל בה.
חוויה מהנה מקרבת ואיכותית שממלאת לנו את הלב באהבה ושמחה.