בחבצלת המדבר ישנו מגוון רחב של לימודי יוגה באופנים שונים – ליחידים  או לקבוצות, לתושבי האיזור או לאורחים מכל הארץ.
תושבי הערבה
מוזמנים לתאם שיעורים פרטיים (ראגה יוגה או יוגה תרפיה)
או להצטרף לקבוצות המתרגלות יוגה בקביעות:

  • יוגה למבוגרים
  • יוגה לנשים בהריון
  • יוגה לילדים
  • יוגה לנוער

אורחים המגיעים מכל הארץ
מוזמנים לתאם שיעורים פרטיים ליחידים ולזוגות, או סדנאות למידה וחוויה לקבוצות – על פי הזמנה.

מה זה בעצם יוגה?
על פי היוגה התודעה משולה לאגם, והעצמי לירח.
כשמימי האגם שקטים, הירח ישתקף בהם במלוא עצמתו.
כך כאשר התודעה נעשית שקטה – היא מאפשרת לעצמי לבוא לידי ביטוי באופן מלא.
יוגה היא ידע עתיק, שעבר ממורה לתלמיד מקורה בהודו, היוגה עוסקת בהתפתחות האישית של האדם. פירוש המילה יוגה היא אחדות, איזון.
מטרתה של היוגה היא להביא את האדם להכרה עצמית מושלמת.
על מנת להגיע למטרה זו על המתרגל לאמן את הגוף והנפש בעזרת לימוד נשימה נכונה ותנוחות גוף (אסנות), תרגילי ריכוז, הרפיה ומדיטציה שתכליתן לפתוח ולשכלל את אברי הגוף בפעולותיהם. לסלק רעלים ולהשקיט את ההכרה .הגוף והנפש מושפעים ומשפיעים זה על זה. גוף בריא ומאוזן ותודעה שקטה מייצרים הרמוניה ומאפשרים מיצוי הפוטנציאל הגלום בנו.

עבורי באופן אישי יוגה היא דרך חיים, ריפוי, חיבור לעצמי, לכאן ועכשיו, לשקט, להקשבה להתבוננות, להרחבת הגבולות הגופניים והמנטליים, להרגיש טוב, לחייך ואת הדבר הזה חשוב לי להעביר לתלמידים ולמשתתפים בסדנאות.

השיעורים והסדנאות שאני מנחה הם בזרם הראג’ה יוגה.
ראג’ה יוגה נקראת גם היוגה מלכותית משום שהיא פועלת על ההכרה המולכת על כל מנגנוני הגוף והנפש. ראג’ה יוגה היא שיטה המלמדת בעזרת סדרות של תרגילים להשקיט את ההכרה והחושים ולתקן את מידותינו המוסריות, זאת על מנת שנהיה כלי מתאים לגילוי אותה אמת פנימית המצויה בכל אחד מאתנו.

למה מומלץ לתרגל יוגה?
פתגם סיני עתיק אומר שקרש יבש נשבר בסערה, אבל במבוק גמיש רק מתכופף.
תרגול היוגה מוביל את המתרגל לשליטה מלאה בגופו ובהכרתו ובכך להיות אדון לגופו, למחשבותיו ולרגשותיו.
על פי תפיסת היוגה, דרך תרגול מתון ועקבי של תנוחות גוף (אסאנות), תוך כדי נשימה מלאה, תרגילי ריכוז, הרפיה ומדיטציה – מתפתחת לאט לאט מודעות חדשה, גמישות וחוזק פיזי ומנטאלי, המובילים את המתרגל לאיזון ולחוסן פנימי המשפיעים על איכות חייו, על הזרימה ועל שמירת היציבות מול מהמורות החיים.

כמו כן יוגה היא כלי לריפוי ולרפואה מונעת. תרגול היוגה משפר את היציבה, הקואורדינציה, הריכוז וזרימת הדם, מחזק את מערכת העצבים ותומך בכל מערכות הגוף.
ברובד העמוק יותר, התרגול מפגיש אותנו עם הגבולות שמציבה לנו האישיות שלנו. עם המקום בו קשה לנו פיזית ומנטאלית. האינסטינקט שלנו הוא להתכווץ ולסגת… ובדיוק שם, במקום הזה, היוגה מלמדת אותנו לעצור, להרפות, להתבונן, לנשום בטבעיות – ובכך להרחיב את הגבולות ואת המודעות שלנו.