יוגה ערבהעל המרכז
חבצלת המדבר הוא מרכז יוגה בערבה, המארח גם סדנאות מודעות שונות ומגוונות.
מאז שהתחלתי ללמד יוגה, נרקם בליבי חלום להקים בית ליוגה ומודעות, ולאט לאט החלום קרם עור וגידים והתגשם – הודות לתלמידים הנאמנים מהאיזור ולמתארחים מכל הארץ, שהפכו גם הם את היוגה במדבר לחלק מחייהם.המרכז הוקם בשנת 2012, הוא ממוקם באחד המקומות היפים והציוריים בארץ, בלב המדבר. חלל הסטודיו פתוח ורחב, עם חלונות גדולים המשקיפים על הנוף עוצר הנשימה של נחל צופר. בחורף, אפשר לחזות בשיטפונות הזורמים בערוץ הנחל ובצבעי הצל על ההרים המשתנים ממשחקי העננים והשמש, ובקיץ ניתן לצפות אל המרחבים, ולהתרגש משקיעות כתומות ומרהיבות על רקע הנוף הבראשיתי השקט.קצת עלי
שמי חבצלת אשור, תושבת היישוב הקהילתי צוקים שבערבה, אם לארבעה ילדים בוגרים ורעיה לגלעד. אני מתרגלת יוגה ולומדת משנת 2000, מלמדת מבוגרים, ילדים ונוער משנת 2004.

. עוסקת בחינוך למעלה משני עשורים, בעלת תואר ראשון בחינוך.
. מורה מוסמכת ליוגה מטעם סמינר הקיבוצים בהנחיית ד”ר אודי בילו.
. מורה מוסמכת ליוגה לילדים מטעם ארגון מורי היוגה בישראל, בהנחיית נתי שטיינר.
. למדתי יוגה תרפיה במרכז האינטגרטיבי ליוגה תרפיה בהנחיית ד”ר גיל זולברג.
. למדתי את שיטת אלבאום (שיטה שמטפלת בליקויי למידה ותפקוד) בהנחיית משה אלבאום ושירלי וורדי.
. בנוסף לאורך השנים השתלמתי בקורסים רבים בתחום היוגה והמודעות, את כל אשר למדתי ועדיין לומדת אני מוצאת כמשמעותי ומשפיע על כל תחום בחיי האישיים, המקצועיים ובכלל, יחד עם זאת, הלמידה המשמעותית ביותר עבורי היא דרך התרגול האישי שלי ומהמפגש היומיומי עם התלמידים.

היוגה – אחת מהמתנות של חיי
היוגה איפשרה לי לפגוש את עצמי, להתחבר לשקט פנימי ולהרחיב את המודעות.

מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי ילדה בתנועה. מגיל מאוד צעיר רקדתי במסגרות שונות: בלט, ג’אז, ריקודי עם. הייתי מחוברת לגוף. עם התבגרותי הנחתי לכל העיסוקים הללו ובחרתי בתחום החינוך כמקצוע, אך לאחר הלידה השלישית, סבלתי מכאבים בכתף ובשורש כף היד. כמובן שהרופא המליץ על ניתוח… אבל משהו בתוכי ידע שיש אפשרות אחרת.

באותה תקופה התחלתי ללמוד את שיטת אלבאום, וזה היה הצוהר הראשון שפתח בפני את עולם  הרוח בשילוב עם עבודה גופנית. החיבור המחודש שלי לתנועה ולגוף יצרו ריפוי טבעי, שמחת חיים  וקרבה אל עצמי. זמן קצר לאחר מכן נעלמו הכאבים בכתף וביד.
בשנת 2000, לאחר הלידה הרביעית, התחלתי לתרגל יוגה.

היוגה היוותה בעבורי מתנה. ההשפעה של השיעורים ליוותה אותי במשך ימים, זה היה כמו לחזור הביתה. נעשיתי יותר סבלנית ורגועה, ומשהו באופן ההסתכלות שלי על החיים התחיל להשתנות… פשוט התאהבתי. כאמא ל-4 ילדים צעירים שעובדת במשרה מלאה במערכת החינוך העומס היה גדול, תרגול היוגה היווה עבורי אי של שקט. עצירה. מפגש עם עצמי, בלי כל הכובעים: אמא של, אשתו של, המורה של… רק אני עם עצמי.
לימים במסגרת שנת השבתון נרשמתי ללימודי תואר שני ביעוץ חינוכי, וברגע האחרון החלטתי לשנות כיוון וללמוד הוראת יוגה על מנת שאוכל לחלוק את אחת המתנות הנפלאות של חיי עם כמה שיותר אנשים.

כאן המקום להודות לכל המורים הנפלאים שהאירו וחלקם ממשיכים להאיר לי את הדרך… דוריה נווה, עופר אליקים, נתניה בר שלום ז”ל, ד”ר אודי בילו, משה אלבאום, ד”ר גיל זולברג, נתי שטיינר ניסים אמון ואלעד שלו – מרגישה שזכיתי ללמוד מהם, ומאושרת לחלוק את הידע הזה עם תלמידי בשיעורים ובסדנאות.